KOOPERATİF ÇALIŞMALARI

KOOPERATİF ÇALIŞMALARI

Beldemiz halkının ana geçim kaynağının başında Tarım ve Hayvancılık gelmektedir. Üretimlerini değerinde ve ticaretini zorluk olmadan kolay bir şekilde sağlayabilmeleri adına 2014 yılında Beldemizde kurulan S.S. Serenli Kasabası Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin canlanması adına Belediye olarak gerekli tüm desteği sağladık Son 3 yıl içerisinde araç parkına 2 adet iş makinası katılımı yapıldı. Ayrıca Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Tokat İl Koordinatörlüğü ile Kooperatifimiz arasında imzalanan Makine Parkı Projesi kapsamında 72.300,00 TL tutarında zirai alet ve makine alımı gerçekleşti. Sözleşme Bedelinin 37.895,00 TL tutarı hibe olarak gerçekleşti.

Tokat Valisi Sn. Dr. Ozan BALCI, Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN ve daire amirlerinin katılımı ile açılışı yapılan Ceviz Soyma, Kurutma ve Boylama ünitesi ile Ceviz sektöründe söz sahibi olmayı hedefleyen belde halkı ve belediyemizin teknolojiye ayak uydurması konusunda kooperatif olarak tüm çalışmalar yapılmaktadır.

Üç üniteden oluşan (Soyma, Boylama ve Kurutma) makinanın toplam kurutma kapasitesi 1200-1400 kğ arasında olup 24-36 saat aralığında kurutma işlemini bitirmektedir.