YAYLA VE ARAZİ YOLLARI

YAYLA VE ARAZİ YOLLARI

Günümüz şartlarında gelişen teknolojik koşullar hayatımızın her yerinde önümüze çıkmaktadır. Beldemiz halkının ana geçim kaynağının başında Tarım ve Hayvancılık gelmekte ve bu sektöründe günden güne teknolojisi gelişmektedir.

Ulaşım, bir ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli yer tutan bir hizmet sektörüdür. Gelişen Tarım Araç ve Gereçlerinin kullanımında önemli bir husus olan ulaşım konusunun çözümü noktasında Belediye olarak çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Mücavir alan içerisinde bulunan arazi yollarının genişletilmesi, ilave yolların açılması ve mevcut yollarda rehabilitasyon çalışmaları yapılması devam etmektedir. 

Beldemiz yaylası başlangıç yolu ile Değirmendere (Koşaca) mevkiinde yapılacak olan Yayla evleri arasındaki yaklaşık 2700 metre uzunluğundaki ana ulaşım yolunun Kilitli Beton parke ile kaplama projesi kapsamında sözleşme bedeli 312.000,00 TL olan 600.000 adet beton parke taşı alımı gerçekleştirilmiştir. Proje çalışmaları en kısa sürede başlayarak 2022 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.